Zmierzymy się z drużynami akademickimi

27-10-2016

Zakończył się etap szkolny Spontanicznego Konkursu Informatycznego, w którym znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły z klas matematyczno-informatycznych.

Zgodnie z regulaminem Konkursu, powstał ranking szkół, a I LO w Legnicy uplasowało się na IX miejscu w Polsce.

Nagrodą za zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce jest zaproszenie szkolnej reprezentacji - trzech zawodników oraz opiekuna - do udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ). Odbędą się one we Wrocławiu w dniach 28-29 października 2016 r.

Jest to bardzo atrakcyjna okazja uczestniczenia w rywalizacji (poza konkursem) z najlepszymi drużynami akademickimi Polski.

W Spontanicznym Konkursie Informatycznym wzięli udział uczniowie z następujących klas matematyczno-informatycznych:

• III A - Michał Górniak, Patryk Pęczak, Marcin Rogala, Paweł Talar
  • II A - Andrzej Tkaczyk, Sebastian Zięciak, Kacper Małecki, Bartosz Jaśkiewicz, Jan Pasieka, Aleksandra Romanowska
  • I A - Mateusz Materek, Piotr Stokłosa.

Reprezentacja szkoły została wyłoniona na podstawie wyników. W jej skład weszli:

1. Michał Górniak
  2. Patryk Pęczak
  3. Marcin Rogala.

Opiekunem uczniów jest pani Romualda Laskowska. Serdecznie gratulujemy!

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz