Sesja na temat wody

19-10-2016

19 października 2016 r. uczniowie z klasy 2 c udali się do czytelni Biblioteki Publicznej w Legnicy na sesję popularnonaukową „Woda nie wystarczy, żeby żyć, ale bez niej żyć się nie da.”

Zagadnienia poruszane przez prelegentów były bardzo ciekawe i dostarczyły młodzieży z klasy biologiczno-chemicznej wielu cennych informacji:

• M. Świerbutowicz z Poradni Dietetycznej Celfit w Legnicy wygłosiła referat na temat „Znaczenia wody dla środowiska i życia człowieka”
  • K. Ptak - właściciel City-Brand Energia Odnawialna z Wrocławia - przybliżył słuchaczom zagadnienia dotyczące „Wody, jako źródła energii odnawialnej”
  • E. Banach z Działu Monitoringu Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Legnicy mówił o „Stanie jednolitych części wód powierzchniowych na terenie województwa dolnośląskiego za 2015 r.”
  • M. Twarog i S. Kamosz z Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji odpowiedzieli na pytanie – „Pić, czy nie pić wodę z kranów?”.

Po zajęciach w Bibliotece Publicznej, nasi uczniowie udali się na wycieczkę do Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Mieli okazję zwiedzić Zakład Produkcji Wody i zobaczyć, jakie działania podejmuje się, by dostarczyć potrzebującym wodę o właściwych parametrach.

Organizatorami sesji były Legnicka Biblioteka Publiczna oraz Ekobiblioteka Ośrodek Informacji Ekologicznej LBP.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Gminy Legnica.

Opiekunem młodzieży była nauczycielka biblioteki – pani Elżbieta Czornak.

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz