Wystawą i śpiewem uczcili Państwo Podziemne

30-09-2016

Z okazji obchodów Dnia Polskiego Państwa Podziemnego klasa I B - wraz z panią Joanną Piskorską-Gomoliszek - przygotowała okolicznościową wystawę „Przywódcy Polskiego Państwa Podziemnego”. W ekspozycji wykorzystano materiały edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej.

Dodatkowym wydarzeniem - towarzyszącym wystawie - był koncert pieśni z czasów II wojny światowej na wzór akcji muzycznej „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”, organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Wspólne śpiewanie powstańczych (i nie tylko) pieśni stało się znakomitą okazją do innego, mniej oficjalnego świętowania historii, a klasa I B mogła się po raz kolejny zintegrować.

Uczniowie I B mają nadzieję, że w następnych latach przyłączą się do tej akcji inne klasy, a może i cała szkoła.

Dodał*: Tomasz Jaworski