Ewa zatańczy na Balu Językowca

22-09-2016

W dniu 21 września 2016 r. Ewa Kubów – uczennica klasy III C biologiczno-chemicznej - brała udział w Konkursie Lingwistycznym „Znajomość języków obcych paszportem do świata”, który zorganizowało Stowarzyszenie „Germanica” w Szkole Podstawowej Nr 4 w Legnicy. Jego uczestnikami byli uczniowie legnickich szkół, ale także dorośli.

Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań w dziewięciu językach. Poziom trudności nie przekraczał B2, jednak trzeba było wykorzystać logiczne myślenie. Ćwiczenia polegały m.in. na tworzeniu dialogów w różnych językach, przedstawianiu się. Było także zadanie ze słuchu.

Ewa została laureatką Konkursu Lingwistycznego i otrzymała zaproszenie na Bal Językowca, który odbędzie sie 15 października 2016 r. w Klubie Nauczyciela.

Gratulujemy!

Dodał*: Tomasz Jaworski