II Legnicki Konkurs Matematyczny

17-04-2012

14 kwietnia w auli naszego Liceum odbył się finał II Legnickiego Konkursu Matematycznego, na który przybyło 71 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Wielu z nich przyszło razem z rodzicami lub swoimi nauczycielami, a wszyscy spotkali się tego dnia, by sprawdzić swoją matematyczną wiedzę.

Od dwóch lat Konkurs ten łączy szkoły podstawowe i gimnazjalne miasta Legnicy. Odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Legnicy, a organizowany jest przez Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Legnicy, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Legnicy, Gimnazjum Społeczne TWP i I LO w Legnicy.
Na rozwiązanie zadań z różnych działów matematyki uczestnicy mieli zaledwie 1,5 godziny. Test był podzielony, ze względu na zakres materiału i poziom trudności, na dwa arkusze, osobno dla szkół podstawowych i gimnazjów.
W trakcie sprawdzania prac (od 10.50 do 13.20), odbywały się zajęcia przygotowane przez uczniów z klas I D i II D matematyczno-fizycznych oraz nauczyciela matematyki z I LO – mgr Zbigniewa Masłowskiego. Podzieleni na grupy uczestnicy zmieniali sale rotacyjnie, w każdej spędzając ok. 20 minut. Wśród zajęć znalazły się gry takie jak: „Bingo”, „Awantura o kasę”, „Familiada”, kalambury, ale także zabawy integracyjne i sprawnościowe oraz origami.
O godzinie 13.30 wszyscy uczestnicy zebrali się w auli szkolnej, aby wysłuchać wyników II Legnickiego Konkursu Matematycznego. Puchary Prezydenta Miasta Legnicy zostały wręczone przez władze naszego miasta - Panią Dorotę Purgal oraz Pana Zbigniewa Rutkę.
Laureaci II Legnickiego Konkursu Matematycznego:
Szkoły Podstawowe:
I - Michał Kosmecki - SP Nr 19