Udział w projekcie „Mistrzowie Kodowania”

19-09-2016

Nasza szkoła została zakwalifikowana do IV edycji Mistrzów Kodowania. Jest to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Nauczyciele biorący udział w programie zostali przeszkoleni przez ekspertów.

Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP.

Projekt realizuje mgr Romualda Laskowska – nauczycielka informatyki – podczas zajęć Klubu Promocji Talentów dla uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.
Dodał*: Tomasz Jaworski