Dzień Języków Obcych

23-06-2016

W dniu 21.06.2016 r. odbył się w naszej szkole Dzień  Języków Obcych. W ramach tej imprezy został zorganizowany quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, Wielkiej Brytanii i Francji. Uczestniczyły w nim trzyosobowe drużyny  ze wszystkich klas pierwszych. Każda z drużyn musiała odpowiedzieć łącznie na 36 pytań.

Po zażartej walce zwyciężyła ostatecznie drużyna z klasy I B, zdobywając 27 punków. Zespół wystąpił w  składzie: Marta Duda, Gabriela Grabowska i Maria Iwanicka. Na kolejnych miejscach uplasowały się ex aequo zespoły z klasy I C i I D.

Nasze szkolne artystki z klasy II C - Matylda Czinar, Dominika Karkoszka i Maria Karoń - umilały uroczystość, wykonując utwory przypisane wymienionym krajom. Tablicę multimedialną obsługiwał Tomasz Jaworski (II A). Punkty liczyły skwapliwie uczennice z klasy II E - Karolina Mróz i Malwina Prokop.  Zabawne plakaty informujące o Dniu Języków Obcych wykonała Iga Nanowska (II C).

Całą imprezę poprowadziły bardzo profesjonalnie uczennice: Sylwia Kanacka (II E) i Paula Sabat (II C). W jury zasiedli nauczyciele: Renata Grosicka, Piotr Widziewicz, Władysław Szumilas. Wszystkim uczestnikom kibicowali zgromadzeni w auli szkolnej uczniowie klas pierwszych.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Halina Tamioła oraz pan Władysław Szumilas - nauczyciel odpowiedzialny za całość imprezy – pogratulowali zwycięzcom i wręczyli pamiątkowe dyplomy.
Dodał*: Tomasz Jaworski