Rok szkolny 2015/2016 zakończony

24-06-2016

W dniu 24 czerwca 2016 r. w auli odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, którą poprowadziła przewodnicząca Parlamentu Uczniowskiego – Anna Cieśla.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, głos zabrała pani dyrektor Halina Tamioła. Przywitała uczniów klas I i II, grono pedagogiczne oraz przedstawicielkę Rady Rodziców – panią Annę Ćwiklińską.

W pierwszej kolejności nagrodzeni zostali laureaci i finaliści zawodów centralnych olimpiad przedmiotowych i konkursów:
1. Michał Górniak z klasy II A – laureat Olimpiady Informatycznej, uczeń z najwyższą średnią ocen w szkole (kandydat do stypendium Prezesa Rady Ministrów)
2. Aleksandra Dzbanuszek z klasy II B – laureatka Olimpiady Wiedzy o Mediach
3. Maria Gomoliszek z klasy II B – laureatka Olimpiady Wiedzy Historycznej
4. Maria Karoń z klasy II C – laureatka Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie
5. Katarzyna Kubacka z klasy II B – finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
6. Michał Kosmecki z klasy I C – finalista Olimpiady Lingwistyki Matematycznej
7. Tomasz Jaworski z klasy II A – uczestnik finału Ogólnopolskiego Konkursie IT, w którym zajął V miejsce
8. Gabriela Wilczopolska z klasy I b – finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

W tym miejscu pani dyrektor odczytała list z gratulacjami od Prezydenta Miasta: „Zdobyte przez uczniów laury świadczą o tym, iż rozbudzanie pasji poznawczych, wytyczanie dalekosiężnych celów to droga do sukcesu, którą podążają wspólnie uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.”

Nagrody książkowe otrzymali uczniowie ze średnią ocen 5,0 i więcej oraz ze 100% frekwencją.

Bardzo duża grupa sportowców otrzymała dyplomy oraz medale. Pani dyrektor wręczyła także Puchary Prezydenta Miasta za wysokie miejsca w rywalizacji sportowej za miniony rok szkolny: reprezentantce dziewcząt - za zajęcie I miejsca, reprezentantowi chłopców - za zajęcie II miejsca.

Parlament Uczniowski przekazał „Wielką Sowę” (symbol rywalizacji między klasami) – I B, której wychowawczynią jest pani Alina Juchniewicz-Nowak, drugie miejsce uzyskała II D, a trzecie II A. Nagrodę za współpracę z Parlamentem Uczniowskim i działalność na rzecz Liceum otrzymała także klasa I B.

W imieniu Rady Rodziców głos zabrała pani Anna Ćwiklińska, która pogratulowała młodzieży wyników w nauce oraz życzyła udanych wakacji.

O oprawę muzyczną i śpiew podczas uroczystości zadbały uczennice z klasy II C - Amanda Aljewicz, Dominika Karkoszka, Matylda Czinar.

Świadectwa odebrane, a więc życzymy dobrego wypoczynku podczas wakacji!
Dodał*: Tomasz Jaworski