Zajęcia w Muzeum Miedzi

22-06-2016

W dniach 20 i 22 czerwca 2016 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Miedzi w Legnicy. Zobaczyli bardzo interesującą kolekcję prac satyrycznych z Międzynarodowej Wystawy SATYRYKON - Legnica 2016.

Fani historii motoryzacji mogli poznać czar starych aut i prześledzić ewolucję tego popularnego środka lokomocji dzięki modelom pojazdów pochodzącym ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach.

Kolekcja „Miedź w wielu odsłonach”, nie tylko pomogła w przybliżeniu uczniom wiedzy dotyczącej techniki miedziorytu, ale też pozwoliła na obejrzenie wielu pięknych przedmiotów, które już dziś wyszły z codziennego użytku.

Wielu wrażeń artystycznych dostarczyła wystawa „Benjamin Bilse (1816-1902) i jego orkiestra”. Uczniowie mieli okazję posłuchać pięknej muzyki, poznać Legnicę w czasach Bilsego i dowiedzieć się więcej o życiu i twórczości tego znakomitego legniczanina.

Opiekunem młodzieży była pani Renata Kominiarczuk.
Dodał*: Tomasz Jaworski