Ciekawa biochemia – tajemnice enzymów

13-06-2016

11 czerwca 2016 r. grupa uczniów z klasy 1c i 2c o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w ostatnich w tym roku szkolnym biochemicznych warsztatach laboratoryjnych, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Tym razem uczniowie prowadzili eksperymenty z udziałem biokatalizatorów enzymatycznych, zgłębiając tajemnice reakcji metabolicznych.

Zajęcia te zakończyły tegoroczną edycję cyklu „Licealiści eksperymentują”, realizowanego w ramach współpracy naszego Liceum z Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kolejna grupa uczniów naszej szkoły z klas biologiczno-chemicznych zostanie objęta programem w nowym roku szkolnym 2016/2017.

I Ty możesz zostać biotechnologiem. Zapisy na zajęcia we wrześniu 2016 r.

Osobą odpowiedzialną za współpracę z Uczelnią jest nauczycielka biologii - pani Agnieszka Nowak.
Dodał*: Tomasz Jaworski