Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej

05-06-2016

W dniu 4 czerwca 2016 r. we Wrocławiu odbyły się XIV Mistrzostwa w Geometrii Elementarnej Jest to jedyny konkurs w swoim rodzaju. Propaguje rozwiązywanie zadań klasycznymi metodami geometrii elementarnej (bez użycia narzędzi analitycznych, wektorowych i trygonometrycznych). Rozwija wyobraźnię geometryczną i myślenie dedukcyjne.

Organizatorom zależy na otwartym charakterze Mistrzostw, dlatego zaproszenie kierują nie tylko do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ale także do studentów, nauczycieli, rodziców i wszystkich miłośników geometrii.

Naszą szkołę reprezentował Michał Górniak z klasy II A matematyczno-informatycznej, który zajął wysokie 10 miejsce.

Opiekunem ucznia jest pani Barbara Obremska, która realizuje z Michałem indywidualny program nauki z matematyki.

Gratulujemy!

Dodał*: Tomasz Jaworski