48 Rajd Kaczawski Hutników Miedzi

23-05-2016

W dniach od 21 do 22 maja 2016 r. grupa 19 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w 48 Rajdzie Kaczawskim Hutników Miedzi.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję poznać ciekawe przyrodniczo obszary Rychorów we wschodniej części Karkonoszy, gdzie znajduje się Dworski Las, porośnięty resztkami puszczy bukowej. O oryginalności tego obszaru decydują powykręcane i skarłowaciałe drzewa, które przybierają dziwaczne kształty. W rejonie tym znajdują się też liczne bunkry z 1938 r., które są pozostałością systemu umocnień dawnej granicy czechosłowacko-niemieckiej.

Pierwszego dnia trasa rajdu wiodła przez dzikie obszary wschodnich Karkonoszy – Rychory, a drugiego dnia wokół zbiornika Bukówka na rzece Bóbr w okolicach Lubawki.

Nocleg przewidziany był w malowniczo położonym schronisku „Srebrny Potok” w Jarkowicach.

Uroczyste zakończenie Rajdu odbyło się w „Gościńcu nad Bukówką” w miejscowości Miszkowice. Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje np. warsztaty sporządzania deserów oraz różnorodne konkursy.

W konkursie krajoznawczym wszystkie trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły:

1. Natalia Kostrzewa z ID – I miejsce

2. Filip Knefel z IA – II miejsce

3. Bartłomiej Złocki z IA – III miejsce.

W konkursie „Omnibus” III miejsce zajął Michał Nowak z IE. Natomiast w drużynowym konkursie sprawnościowym - I miejsce uzyskała Maja Grzybowska z IE. Opiekunami uczestników rajdu byli nauczyciele: Waldemar Małek, Robert Wójcicki oraz Krzysztof Waszkiewicz.

Gratulujemy!

Dodał*: Tomasz Jaworski