Finał Dolnośląskich Meczów Matematycznych

15-05-2016

Dnia 15.05.2016 r. odbył się finał Dolnośląskich Meczów Matematycznych. W tegorocznej edycji DMM uczniowie naszej szkoły w finale zremisowali z III LO z Wrocławia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której minimalnie lepsi okazali się wrocławianie.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Michał Górniak – II A - kapitan drużyny

2. Jakub Bryniarski – III A

3. Adam Bukowczyk – III A

4. Aleksander Czeszejko-Sochacki – III A

5. Sławomir Górawski – III A

6. Jan  Librowski – III A

7. Marcin Rogala – II A

8. Paweł Makuła – II A

9. Dominik Szymański – II A

10. Michał Kosmecki – I C.

Opiekunem drużyny była pani Barbara Obremska. We wszystkich działaniach pomagała pani Agnieszka Selwat.

Dyrekcja Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zarząd Fundacji Matematyków Wrocławskich wystosowali do szkoły pismo następującej treści:

„W tegorocznej edycji DMM wystartowało 113 szkół. Do rundy półfinałowej weszło 36 szkół, a do finałów 9 szkół (2 ponadgimnazjalne). Udział Waszej reprezentacji w finale był wspaniałym sukcesem uczniów i nauczycieli, którego nie udało się osiągnąć wielu innym szkołom. W szczególności pragniemy podziękować nauczycielce matematyki Barbarze Obremskiej za trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie meczów.”

Gratulujemy!

Dodał*: Tomasz Jaworski