Uroczyste pożegnanie naszych maturzystów

29-04-2016

W dniu 29 kwietnia 2016 r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich. Tę ważną dla całej społeczności szkolnej imprezę poprowadził Przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Michał Grabowiecki.

Po odśpiewaniu hymnu oraz przekazaniu sztandaru szkoły przez uczniów klas trzecich uczniom klas drugich, zabrała głos pani dyrektor Halina Tamioła. Przywitała bohaterów dnia – tegorocznych maturzystów i zaproszonych na uroczystość gości.

W pierwszej kolejności wyróżnieni zostali rodzice. Pani dyrektor wręczyła dyplomy 17 rodzicom zaangażowanym w życie I LO. Natomiast pani Barbara Makuła otrzymał tytuł i plakietę „Przyjaciel Szkoły” za wkład w rozwój Liceum.

Szczególnie wzruszającym momentem było odznaczenie najlepszych absolwentów odlanym z brązu Medalem „Cum laude”, ufundowanym przez Radę Rodziców (wręczany jest od 1996 r.). Medal przyznawany jest wraz z tytułem „Honorowego Absolwenta I LO”. Otrzymują go uczniowie, którzy są laureatami lub finalistami olimpiady przedmiotowej, mają średnią ocen co najmniej 4,0 i bardzo dobre zachowanie.

W tym roku Medalem zostali odznaczeni:

1. Tomasz Tadla – finalista zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy Historycznej

2. Natalia Chowaniec – finalistka Olimpiady Wiedzy Historycznej.

Pani dyrektor wręczyła również dyplomy uznania rodzicom uczniów, ponieważ stworzyli odpowiednie warunki i atmosferę umożliwiającą dzieciom osiągnięcie sukcesów. Kolejnym elementem tradycji szkoły było przyznanie tytułu i statuetki „Osobowość Roku” (na ten temat w kolejnej wiadomości). Wyróżniono maturzystów ze średnią 5,00 i więcej, a także uczennicę, która uzyskała 100% frekwencję. Najwyższą średnią ocen na świadectwie otrzymał Tomasz Tadla. Pani dyrektor wręczyła maturzyście pamiątkową grafikę budynku szkoły. Nagrody uczniom klas trzecich przekazali również opiekunowie agend i organizacji szkolnych, najlepsi sportowcy zostali nagrodzeni pucharami i medalami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Najlepszą wśród pięciu klas trzecich okazała się 3 A matematyczno-informatyczna, która uzyskała najwyższą średnią ocen i frekwencję.

W imieniu wychowawców klas trzecich absolwentów pożegnał pan Wojciech Jaśkiewicz – wychowawca klasy z najwyższą średnią ocen. W imieniu maturzystów dziękowała nauczycielom i rodzicom Agnieszka Prawda - laureatka tytułu „Osobowość Roku”, natomiast w imieniu rodziców podziękowania i życzenia przekazała pani Sylwia Szura – absolwentka szkoły, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Rodziców.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła młodzież z klasy II E o profilu ogólnym, która przygotowała atrakcyjne niespodzianki. Jedną z nich było wręczenie maturzystom kolorowych balonów. Ich równoczesne przebicie obwieściło moment pożegnania abiturientów i jednocześnie przypomniało o trwającym roku Jubileuszu 70-lecia szkoły.

O oprawę muzyczną podczas uroczystości zadbały uczennice z klasy II C biologiczno- chemicznej - Amanda Alijewicz i Dominika Karkoszka.

Wszyscy absolwenci I LO zostali dopuszczeni do matury. Życzymy powodzenia!

Zobacz zdjęcia na lca.pl.

Dodał*: Tomasz Jaworski