LEGNICKIE ŚWIĘTO MATEMATYKI

10-04-2016

W sobotę, 9 kwietnia 2016 r., w auli naszej szkoły odbył się VI Legnicki Konkurs Matematyczny, który objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnicy.

Jest to jedyna tego typu cykliczna impreza w naszym mieście. I LO od początku jest jej gospodarzem.

W Konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Punktualnie o godzinie 13.15 rozpoczęło się oficjalne podsumowanie Konkursu oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Na zwycięzców w obu kategoriach wiekowych czekały puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Legnicy. Oprócz nagród rzeczowych, które czekały na najlepszych, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

A oto najlepsi młodzi legniccy matematycy:
Organizatorami Konkursu są: Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Legnicy, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Legnicy, Społeczne Gimnazjum TWP w Legnicy.

Dodał*: Tomasz Jaworski