Koszykówka chlopców

30-11-2012

W turnieju finałowym Mistrzostw - w walce o półfinał - po dramatycznym meczu, pokonaliśmy zeszłorocznych Mistrzów Legnicy z Zespołu Szkół Przemysł Spożywczego.

W finale los przydzielił nam popularny Energetyk, który wcześniej pokonaliśmy w eliminacjach. Tym razem przeciwnik okazał się bardziej wymagający i na 6 sekund przed końcem meczu wygrywał 21 do 20. Jednak szczęście uśmiechnęło się do nas w ostatniej sekundzie meczu, w której Łukasz Mazur umieścił piłkę w koszu Energetyka. To dało nam zwycięskie dwa punkty.
Skład drużyny:
1. Patryk Skrzecz - 3a
2. Łukasz Nowak - 3c
3. Łukasz Mazur - 2a
4. Mariusz Najwer - 2d
5. Michał Ołów - 1b
6. Wojciech Pratkowiecki, Wojciech Zimoląg, Michał Ratajczak i Kamil Kozak - 1a
7. Karol Ryś - 3d
8. Przemysław Marczewski i Maciej Jarosz - 2b
10. Jakub Sieprawski – 1c
11. Maksymilian Hainberg, Tomasz Sadowski, Olaf Święciński - 1d
12. Karol Jóźwiak - 3b
Trenerem drużyny jest mgr Krzysztof Waszkiewicz.
Gratulujemy chłopakom!
Warto dodać, że Łukasz Mazur z kl. II A miał swój debiut w ekstraklasie seniorów piłki ręcznej. Jest to pierwszy w historii występ w ekstraklasie mężczyzn w grach zespołowych zawodnika będącego uczniem naszej szkoły.

Dodał*: PU