„Wiosna – cieplejszy wieje wiatr”

22-03-2016

W dniu 21.03.2016 r. społeczność naszej szkoły hucznie powitała wiosnę. Tego dnia uczniowie klas pierwszych i drugich rywalizowali ze sobą w konkursie na najlepszą marzannę. Każda klasa miała jedną godzinę lekcyjną na przygotowanie jak najładniejszej kukły. W tej konkurencji popisały się szczególnie klasy drugie.

Następnie klasy pierwsze udały się do auli szkolnej, gdzie odbył się przegląd piosenek wiosennych i miłosnych. Uczniowie przygotowali różne utwory, rekwizyty, stroje oraz choreografie taneczne. Pani dyrektor Halina Tamioła ogłosiła zwycięzcę konkursu na najlepsze przebranie wśród uczniów, jak również wśród nauczycieli. Wszyscy razem zaśpiewali piosenkę na przywitanie wiosny.

Ostatnia rywalizacja międzyklasowa toczyła się w sali gimnastycznej. Konkurencje były bardzo oryginalne, np. rzut podkową do celu.

Ten dzień był miłą formą wspólnego obchodzenia pierwszego dnia wiosny, jak i integracji uczniów z nauczycielami naszej szkoły.
Dodał*: Tomasz Jaworski