Laureaci Konkursu KoALa

17-03-2016

Michał Kosmecki z I C i Adam Bukowczyk z III A zostali laureatami II Konkursu Kombinatoryczno-Algorytmiczno-Logicznego KoALa.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie pod nazwą Australian Informatics Competition został w 2005 r. utworzony przez fundację Australian Mathematics Trust. Obejmuje roczniki 7-12 australijskiego systemu szkolnictwa, tj. odpowiedniki naszych gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Bierze w nim udział rocznie ok. 7000 uczestników z Australii, Singapuru i Nowej Zelandii.

Pierwsza polska edycja (na nieco zmienionych zasadach) została zorganizowana w roku szkolnym 2013/2014 przez V LO im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu. W roku szkolnym 2014/2015 Konkurs rozszerzył zasięg na całą Wielkopolskę. Od tego roku jest też rozgrywany na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, na zasadach zbliżonych do australijskiego oryginału.

Serdecznie gratulujemy Michałowi i Adamowi!
Dodał*: Tomasz Jaworski