Otrzymaliśmy Certyfikat Umiejętności Kodowania

17-03-2016

Nasza szkoła uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania (CodeWeek), który odbył się w terminie od 10 do 18 października 2015 r. Wynika to z naszego udziału w programie Mistrzowie Kodowania, który zaraża uczniów pasją kodowania i pozwala im kształcić najważniejsze kompetencje w XXI wieku.

W ramach Tygodnia Kodowania odbyło się szereg interesujących przedsięwzięć. W Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Rzeszowie, Bielsku-Białej i Lublinie warsztaty z kodowania prowadzili  Geek Girls Carrots, Fundacja ePaństwo, DATANext, Codility, Instytut Informatyki UW

Dla naszej szkoły wymieniony tydzień zakończył się dużym sukcesem – otrzymaliśmy „Certificate of Excellence in Coding Literacy” w uznaniu za udział ponad 50% uczniów w Tygodniu Kodowania.

Opiekunem projektu jest pani Romualda Laskowska – nauczyciel informatyki.
Dodał*: Tomasz Jaworski