Zimowa Szkoła Matematyki 2016

05-03-2016

W dniach od 29 lutego do 4 marca 2016 r. w Nowym Gierałtowie odbyła się XXVI edycja Zimowej Szkoły Matematyki – obozu matematycznego, organizowanego od 1989 r. przez Fundację Matematyków Wrocławskich dla uzdolnionej matematycznie młodzieży z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

W każdej edycji bierze udział łącznie około 100 licealistów i gimnazjalistów - w tej, nie zabrakło także 12 uczniów z naszej szkoły.
Tematem tegorocznego obozu były przekształcenia geometryczne. Plan zajęć podczas obozu obejmował serię ciekawych, matematycznych wykładów, uatrakcyjnionych wycieczką do kopalni uranu, spacerem po górach, zwiedzaniem muzeum ziemi, wieczornymi grami towarzyskimi i możliwością udziału w Lidze Zadaniowej.
Tradycyjnie został przeprowadzony Wielki Test Wiadomości zdobytych na obozie.
Najlepszym wynikiem (56 punktów), spośród wszystkich uczestników, może pochwalić się uczeń klasy 2A - Michał Górniak. Oprócz niego wyróżnieni zostali Sebastian Zięciak (klasa 1A, 47 punktów) i Sławomir Górawski (klasa 3A, 45 punktów).
Na zakończenie ZSM została przeprowadzona gra w poszukiwanie skarbu, polegająca na rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek – tutaj także nie zawiedliśmy i drużyna z I LO w Legnicy jako pierwsza odnalazła skarb.
Tytuł „Złote Usta” zdobyła pani Barbara Obremska – nasza nauczycielka matematyki, wieloletni wykładowca na obozach matematycznych. Wypowiedziane zdania: „A więc tak wygląda piekło. Dużo dzieci i ja.”
Serdecznie wszystkim gratulujemy!
Dodał*: Tomasz Jaworski