Michał w finale centralnym

02-03-2016

Znamy już wyniki zawodów okręgowych XIV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Do zawodów centralnych został zakwalifikowany Michał Kosmecki z klasy I C.

Serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki!

Opiekunem olimpiady jest pan Wojciech Jaśkiewicz. Matematyki uczą Michała pani Agnieszka Selwat oraz pani Barbara Obremska, z którą uczeń realizuje indywidualny program nauki.

Udział w Olimpiadzie nie wymaga specjalistycznej wiedzy lingwistycznej ani znajomości języków obcych, wystarczy umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania oraz dedukcyjnego badania hipotez, a także standardowa szkolna wiedza językoznawcza.
Warto wiedzieć, że od roku szkolnego 2004/2005 Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Fundacją Matematyków Wrocławskich i Stowarzyszeniem Lingwistyki Rekreacyjnej organizuje ogólnopolskie eliminacje do Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej.
Dodał*: Tomasz Jaworski