Michał w finale centralnym Olimpiady Informatycznej

22-02-2016

Michał Górniak - uczeń z klasy II A matematyczno-informatycznej uzyskał podczas zawodów okręgowych XXIII Olimpiady Informatycznej wynik 150 punktów i został zakwalifikowany do zawodów centralnych. Na liście rankingowej jest na 28 miejscu.

Etap okręgowy odbył się we Wrocławiu w terminie od 9-11.02.2016 r. Uczestnicy biorą udział w trzech etapach, a w każdym z nich rozwiązują od czterech do sześciu zadań algorytmiczno-programistycznych. Do etapu okręgowego awansuje około 400 najlepszych uczniów. Jest on rozgrywany w ośmiu różnych ośrodkach w kraju. Około 80 uczniów awansuje do zawodów centralnych Olimpiady. Spośród najlepszych finalistów jest wyłaniana reprezentacja Polski na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną i inne międzynarodowe konkursy informatyczne.

Gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów!

Gratulacje składamy również opiekunowi ucznia – pani Romualdzie Laskowskiej!

Dodał*: Tomasz Jaworski