Biolchemy eksperymentują

20-02-2016

20 lutego 2016 r. grupa uczniów z klas 1c i 2c o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w kolejnych warsztatach laboratoryjnych, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Tym razem nasi młodzi naukowcy odkrywali świat białek i aminokwasów.

Były to już czwarte zajęcia z cyklu „Licealiści eksperymentują”, które  odbywają się w ramach współpracy naszego Liceum z Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie poszerzali wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu biochemii, samodzielnie wykonywali eksperymenty pod kierunkiem pracowników naukowych.

Osobą odpowiedzialną za współpracę z Uczelnią jest nauczycielka biologii - pani Agnieszka Nowak.

Dodał*: Tomasz Jaworski