OBOZY INFORMATYCZNE

01-02-2016

W styczniu 2016 r. trzej uczniowie z klasy II A matematyczno-informatycznej - Marcin Rogala, Michał Górniak, Patryk Pęczak - uczestniczyli w obozach przygotowujących do udziału w Olimpiadzie Informatycznej. Pierwszy z nich odbył się w Serwach koło Augustowa, a drugi w Mikorzynie koło Konina.

Na obu obozach obowiązywał podobny plan dnia: rano każdy samodzielnie rozwiązywał kilka zadań, w ten sposób prowadzący chcieli przybliżyć uczestnikom warunki obowiązujące w drugim etapie olimpiady, po obiedzie odbywało się omówienie rozwiązań zadań, a wieczorem wykłady.
Organizatorami obozów byli: I LO w Białymstoku, I LO w Legnicy, XIV LO z Wrocławia oraz Uniwersytety Warszawski i Wrocławski.
Obozy były bardzo udane i uczniowie naszej szkoły wrócili zadowoleni oraz gotowi do zmagań w Olimpiadzie Informatycznej.
Dodał*: Tomasz Jaworski