Legnickie Dni Kultury Kresowej

22-10-2012

W dniu 20.10.2012 r. odbył się w auli szkolnej I LO Galowy Koncert Kresowy XI Legnickich Dni Kultury Kresowej.

Jego organizatorami są: Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy”, którego Prezesem jest dr Tadeusz Samborski (absolwent I LO), Stowarzyszenie Współpracy Polska -Wschód oddział w Legnicy, którego Prezesem jest dr Ryszard Pękała, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich oddział w Legnicy, którego prezesem jest Wojciech Szydłowski (absolwent I LO).
Wystąpili m.in.: Stanisław Górka - aktor i dyrektor „Teatru Pod Górkę”, znany bohater serialu „Plebania”, Luba Skyba – śpiewaczka (sopran) z Żółkwi k. Lwowa, Chór Polkiej Macierzy Szkolnej „Polesie” z Brześcia nad Bugiem (Białoruś), Polski Zespół Pieśni i Tańca „Tylko tak” z Nowego Rozdołu k. Lwowa, Siergiej Polaczuk – akordeonista - z Brześcia nad Bugiem (Białoruś).
Nasza aula była wypełniona po brzegi widzami z Legnicy i okolic.
Dodał*: PU