Prelekcja wykładowców Instytutu Filologii Angielskiej UWr

09-12-2015

8 grudnia w auli gościliśmy pracowników naukowych Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego - panów dr Wojciecha Drąga i dr Lecha Zabora(absolwenta naszej szkoły).

Nasi goście opowiedzieli o strukturze Uniwersytetu i Instytutu, o kierunkach i rodzajach studiów oraz o współpracy zagranicznej i systemach stypendialnych. Poznaliśmy również szereg szczegółów dotyczących rekrutacji na studia.

W drugiej części spotkania wysłuchaliśmy wykładu pana dr L. Zabora na temat rodzajników angielskich - zagadnienia przez wielu uczniów uznawanego za trudne do opanowania. Wykład odbył się w języku angielskim, co było dla słuchaczy pewnym wyzwaniem, ale - jak mawiali starożytni - “Difficulties strengthen the mind, as labor does the body.”

Dodał*: Maciej Iżycki