03-10-2012

W dniu 01.10.2012 r. młodzież klas pierwszych uczestniczyła w uroczystości pasowania na ucznia I LO, która połączona jest tradycyjnie z Dniem Patrona szkoły.

Uroczystość rozpoczął wiceprzewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Robert Kozak, a dalszą część poprowadzili Kinga Kochowska i Radosław Skorupa. Na wstępie każda z klas przedstawiła się poprzez prezentację multimedialną. W dalszej kolejności 3-osobowe reprezentacje pięciu klas pierwszych rywalizowały w konkursie wiedzy o patronie szkoły Tadeuszu Kościuszce, a także historii I LO. Konkurs przygotowała kl. II c. Najwyższy wynik uzyskała kl. I a – matematyczno-informatyczna. Bardzo dowcipna okazała się część dotycząca rysowania wychowawcy z zamkniętymi oczami. Młodzież klas pierwszych mogła również zaprezentować swoje możliwości wokalne, ponieważ organizatorzy przewidzieli przegląd talentów.
Następnie głos zabrała pani dyrektor Halina Tamioła. Mówiła głównie o chlubnej tradycji I LO. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po czym nastąpiło pasowanie na ucznia. I wtedy można było już skorzystać z poczęstunku.
Scenariusz całości przygotowany został przez dwóch wychowawców klas pierwszych – mgr Alinę Juchniewicz-Nowak i mgr Marcina Twardowskiego - w porozumieniu z młodzieżą.
Dodał*: PU