Klasa 2B kręci filmy!

29-11-2015

W dniach 27-29 listopada 2015 r. w Legnicy odbył się Festiwal Form Audiowizualnych INTERMEDIALE, podczas którego uczniowie klasy 2B humanistycznej prezentowali etiudy filmowe o tematyce czasu. Wykorzystując różne konwencje i techniki realizacji, młodzi filmowcy przedstawili swoje przemyślenia dotyczące przemijania, sensu istnienia i nieuchronności śmierci. Była to udana artystyczna próba zdefiniowania istoty tych zjawisk.

Twórcy przygotowywali swoje realizacje od września, pracując pod opieką pani Małgorzaty Dancewicz z Legnickiego Centrum Kultury, która już kilkakrotnie prowadziła podobne zajęcia dla klas medialnych z I LO. I tym razem jako świetny instruktor zaraziła podopiecznych miłością do tworzeniu filmu, ucząc ich podstaw warsztatu. W ciągu ostatnich dni przed pokazem autorzy wytrwale nagrywali ostatnie sceny, by móc wreszcie zmontować swój pierwszy film.

Projekcja trzech etiud odbyła się w niedzielę 29 listopada w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Uczniowie zaprosili na pokaz swoich bliskich i nauczycieli, by móc wspólnie przeżywać efekty swej z pasją wykonywanej pracy.

Dodał*: Tomasz Jaworski