Ciekawa biochemia

21-11-2015

W dniu 21 listopada grupa uczniów z klas 1c i 2c o profilu biologiczno-chemicznym - Magdalena Torończak, Kamila Dziedzic, Łukasz Dylewicz, Przemysław Gładkojć, Tomasz Jaślar i Marcin Staszkiewicz - uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Tematyka zajęć dotyczyła wykrywania i identyfikacji kwasów nukleinowych.

Były to pierwsze zajęcia z cyklu „Licealiści eksperymentują”, które  odbywają się w ramach już dwuletniej współpracy naszego Liceum z Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie wykonywali eksperymenty  w małych grupach pod kierunkiem pracowników naukowych.

Zajęcia te umożliwiają poznanie nowoczesnych metod badawczych, co pozwala na praktyczne stosowanie wiedzy i poszerzanie zainteresowań z zakresu biochemii i biotechnologii.

Opiekunem młodzieży i osobą odpowiedzialną za współpracę z Uczelnią jest nauczycielka biologii - pani Agnieszka Nowak.

Dodał*: Tomasz Jaworski