IV Kongres Młodych Matematyków

25.09.2012

Obrazek
W dniach 20-23 września 2012 r. odbył się IV Kongres Młodych Matematyków Polskich.
Była to kolejna edycja Kongresu, którą organizuje Instytut Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk. Jego celem jest umożliwienie spotkania uczniom szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, dla których matematyka stała się prawdziwą pasją.
Podczas Kongresu młodzież mogła wysłuchać specjalnie dla niej przygotowanych wykładów wygłoszonych przez znanych matematyków z różnych uniwersytetów. Młodzi ludzie mogli również podyskutować o „królowej nauk” ze sobą i z zawodowymi matematykami.
Województwo dolnośląskie reprezentowało 12 uczniów. Z naszej szkoły na Kongres wyjechał Aleksander Łukasiewicz - uczeń kl. IIIa matematyczno-informatycznej.