Święto Niepodległości w naszej szkole

13-11-2015

W dniu 13.11.2015 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą przygotowali uczniowie z klasy II D matematyczno-fizycznej z rozszerzoną edukacją architektoniczną.

Uczestniczyły w niej wszystkie klasy pierwsze i drugie. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Scenariusz części artystycznej przygotowała Dagmara Budzyń, która włączyła do przedstawienia wszystkich uczniów ze swojej klasy, każdy z nich wywiązał się ze swojego zadania. Była więc „Wojenka”, ale także chłopak odchodzący na wojnę, zaborcy Polski i żołnierze. Narratorzy przedstawili fakty, które otworzyły Polsce drogę do niepodległości. Młodzież z klas I i II wysłuchała także kilku patriotycznych utworów poetyckich oraz pieśni z towarzyszeniem akompaniamentu. „Rota”, „Pierwsza Brygada”, „Białe róże” to pieśni, które z wielką powagą zostały zaśpiewane przez uczniów z II D.

Gratulujemy!

Dodał*: Tomasz Jaworski