II Zlot absolwentów Liceum Pedagogicznego

18-09-2012

W dniu 15.09.2012 r. o godz. 13.00 w auli naszej szkoły odbył się „II Zlot absolwentów i nauczycieli Liceum Pedagogicznego im. Stanisława Staszica”, które mieściło się w aktualnym budynku I LO.

Aula wypełniona była po brzegi. Na spotkanie przyjechało kilkaset osób, z Polski i z zagranicy. Prowadzący wystąpili w mundurkach szkolnych z tarczami na rękawach. Absolwenci wypożyczyli z Muzeum Miedzi sztandar szkoły, tak więc był poczet sztandarowy i odśpiewano hymn. Atmosfera tego spotkania była cudowna. Wspomnieniami dzielili się zarówno nauczyciele, jak i absolwenci.
Po uroczystości w auli uczestnicy Zlotu ustawili się przed budynkiem szkoły. Tam nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej, którą ufundowali absolwenci.
Treść tablicy:
„W tym budynku w latach 1947-1967 mieściło się Liceum Pedagogiczne
im. Stanisława Staszica i Szkoła Ćwiczeń.
Nauczyciele i absolwenci
Legnica, wrzesień 2012