Mamy II miejsce w Marszu na Orientację!

11-10-2015

W dniu 3 października 2015 r. nasz patrol w składzie: Michał Kosmecki, Sebastian Zięciak i Bartosz Jaśkiewicz zajął I miejsce w kategorii licea w XIII Wrocławskim Matematycznym Marszu na Orientację.

W dniu 10 października w Łodzi odbył się XXVIII Turystyczny Marsz na Orientację „Orientuj się i licz”. Udział w nim wzięło ponad 70 drużyn z kilku województw.

Nasze Liceum reprezentowały 3 trzyosobowe zespoły z klasy I A i I C oraz II A. Oprócz szybkiego biegu, wymagana były: współpraca drużynowa, umiejętność odczytywania map, korzystania z kompasu, dobre przygotowanie matematyczne. Na każdym punkcie kontrolnym należało rozwiązać zadanie matematyczne, które dawało dodatkowe punkty całej drużynie.

W grupie szkół ponadgimnazjalnych nasi uczniowie zdobyli II, IV oraz IX miejsce. Lista zwycięzców:

II miejsce:

1. Michał Kosmecki
  2. Bartosz Jaśkiewicz
  3. Sebastian Zięciak

IV miejsce:

1. Michał Górniak
  2. Dominika Saczyńska
  3. Marcin Rogala

IX miejsce:

1. Mateusz Małecki
  2. Marcin Nahajowski
  3. Paweł Talar.

Opiekun dydaktyczny uczniów – mgr Barbara Obremska.

Opiekun podczas wyjazdu – mgr Paweł Olszewski.

Gratulujemy!

Dodał*: Maciej Iżycki