Wspaniali absolwenci I LO

26-09-2015

Naszą chlubą jesteście Wy – absolwenci. Na przestrzeni dziejów naszą szkołę opuściło ponad osiem i pół tysiąca absolwentów. Ich życie i dokonania wywarły wpływ na historię miasta, regionu i kraju. Wśród znanych absolwentów warto wymienić: Waldemara Krzystka — reżysera, Tomasza Kota — aktora, Tadeusza Samborskiego — polityka, Elżbietę Szmytkę — śpiewaczkę operową, Beatę Tadlę ― dziennikarkę, Daniela Waszkiewicza ― sportowca i trenera kadry narodowej, Ryszarda Wrzaskałę ― kompozytora” – to fragment przemówienia pani dyrektor Haliny Tamioły podczas uroczystej gali.

Gościnnie wystąpiły absolwentki szkoły: Magdalena Marchewka - śpiewaczka operowa (na zdjęciu) i Michalina Kuczma - wokalistka zespołu „Photony”.

Dodał*: Maciej Iżycki