Maraton matematyczny 2015

18-09-2015

W dniu 18.09.2015 r. uczniowie z klas 1a i 2a - pod opieką pani Barbary Obremskiej oraz pani Romualdy Laskowskiej - udali się do Wrocławia, aby wziąć udział w XVIII Dolnośląskim Festiwalu Nauki.

„Na Uniwersytecie Wrocławskim mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczenia oryginalnego łazika marsjańskiego oraz przejechania się kolejką górską dzięki oculusowi. Po obejrzeniu wystawy wzięliśmy udział w maratonie matematycznym. Następnie udaliśmy się na wykład o sieciach neuronowych. Profesorowie Jan Chorowski, Paweł Rychlikowski i Piotr Wnuk-Lipiński bardzo nas zainteresowali tematem. Szybko minęły dwie godziny i trzeba było się udać na kolejny wykład. Tym razem w świat sztucznej inteligencji wprowadził nas wybitny profesor Andrzej Kisielewicz. Wszyscy uczniowie są wdzięczni naszym nauczycielkom za bardzo ciekawą wycieczkę. Kto wie, może za kilka lat część z nas wróci na Uniwersytet Wrocławski, aby kontynuować naszą wycieczkę…”
Aleksandra Romanowska z 1a
Dodał*: Maciej Iżycki