Wycieczka do Paryża 2012

16-04-2012

W dniach 10-14.04.2012 r. odbyła się wycieczka do Paryża, w której uczestniczyły klasy I c i II c oraz inni uczniowie uczący się języka francuskiego (w sumie 43 osoby).

W ciągu czterech dni, udało się wiele zwiedzić. Na pierwszy ogień poszła wieża Eiffla, na którą trzeba było wejść o własnych siłach, jednak widoki Paryża były tego warte. Następnie młodzież udała się przez Pola Marsowe do Pałacu Inwalidów i Panteonu. Dzień zakończył się zwiedzaniem Katedry Notre-Dame i dzielnicy Łacińskiej
Następnego dnia miało miejsce zwiedzanie Łuku Tryumfalnego oraz Luwru, który zaskoczył uczniów swoim przepychem oraz wspaniałym zbiorem dzieł sztuki. Młodzież mogła oglądać eksponaty będące dziedzictwem kulturowym Europy, takie jak: portret Mony Lisy, Wenus z Milo czy dzieła Michała Anioła. Po południu uczestnicy wycieczki zwiedzili dzielnicę Montmartre i Kościół Sacre-Coeur. Ostatniego dnia młodzież odwiedziła Muzeum d’Orsay, gdzie mieszczą się dzieła najsłynniejszych impresjonistów, jak Vincent van Gogh, Monet, Renoir, a także wspaniały gmach Opery i Muzeum Perfum. Pożegnanie z Paryżem nastąpiło podczas wieczornego rejsu statkiem po Sekwanie.
Opiekunami uczniów były: mgr Alina Sasińska, mgr Renata Zając, mgr Wioletta Grosicka oraz mgr Agnieszka Nowak – wicedyrektor szkoły.
Dodał*: PU