Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej

17-06-2015

Znamy wyniki Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej, których organizatorami są: Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja Stypendialna Matematyków Wrocławskich.

Aleksander Czeszejko-Sochacki z klasy II A matematyczno-informatycznej zajął 12 miejsce. Przed nim znaleźli się jedynie uczniowie z Gdyni, Lublina, Wrocławia.

Gratulujemy!

Nauczycielem ucznia jest pani Barbara Obremska.

Konkurs propaguje rozwiązywanie zadań klasycznymi metodami geometrii elementarnej, rozwija wyobraźnię geometryczną i myślenie dedukcyjne.

Organizatorom zależy na otwartym charakterze Mistrzostw, dlatego zaproszenie kierują nie tylko do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ale także do studentów, nauczycieli, rodziców i wszystkich miłośników geometrii.

Konkurs odbył się 6 czerwca 2015 r.

Dodał*: Maciej Iżycki