Zajęcia terenowe II C

13-06-2015

W dniu 11 czerwca 2015 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym wyjechała na zajęcia edukacyjne do ZOO we Wrocławiu.

Wycieczka stanowiła podsumowanie wielomiesięcznej nauki z zakresu bioróżnorodności zwierząt. Uczniowie prowadzili również dyskusję na temat plusów i minusów powstawania ogrodów zoologicznych oraz ochrony zwierząt „ex situ”. Zobaczyli wiele gatunków fauny i flory z różnych stref klimatycznych, żyjących w różnorodnych środowiskach. Odwiedzili niedawno powstałe Afrykarium, w którym mogli podziwiać organizmy zamieszkujące strefę tropikalną.

Spacer po ogrodzie zoologicznym pozwolił młodzieży na bezpośredni kontakt z przyrodą, dał szansę na obserwację często nieznanych i egzotycznych gatunków zwierząt. Szczególnie zainteresowały uczniów prowadzone w ZOO programy dotyczące ochrony zwierząt np. TOP 10.

Opiekunami klasy były: pani Agnieszka Nowak – nauczyciel biologii i pani Bogusława Haratym – wychowawczyni.

Dodał*: Maciej Iżycki