Warsztaty biotechnologiczne –Świat Enzymów

12-06-2015

W dniu 11 czerwca 2015 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych w ramach programu pilotażowego „Licealiści eksperymentują”, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.

Zajęcia wynikały z wcześniej podpisanej umowy o współpracy między I LO a Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Było to interesujące połączenie teorii i praktyki. Dobrani w kilkuosobowe grupy, uczniowie pracowali w laboratorium i własnoręcznie wykonywali doświadczenia związane z wykrywaniem enzymów oraz podstawami kinetyki enzymatycznej. Była to także wspaniała okazja do poszerzenia wiedzy zdobytej na lekcjach.

Klasa wzięła również udział w wykładzie popularnonaukowym dr Zbigniewa Wróblewskiego - „Terapie genowe – nowe nadzieje dla nieuleczalnie chorych”. Młodzież dowiedziała się o najnowszych metodach walki z chorobami nowotworowymi. Wykład bardzo uczniów zainteresował.

„Na podstawie reakcji koleżanek i kolegów, mogę stwierdzić, że wycieczka została zaliczona do jednej z najbardziej udanych” – powiedziała Alicja Smolikowska z klasy II C.

Opiekunami młodzieży były: pani Agnieszka Nowak – nauczyciel w klasach z rozszerzonym programem biologii oraz pani Bogusława Haratym - wychowawczyni klasy.

Dodał*: Maciej Iżycki