Wycieczka do Włoch - fantastyczna przygoda uczniów 1 B i 2 D!

11-06-2015

Między 29 maja a 7 czerwca 2015 r. klasy 1 B i 2 D odbyły niezapomnianą podróż do Italii - tam, gdzie biją źródła naszej kultury, gdzie zrodziły się najdoskonalsze wzorce sztuki i literatury.

Zwiedzanie zaczęło się od magicznej Wenecji, w której zachwyt budziły nie tylko powszechnie znane obiekty (takie jak Bazylika św. Marka i Pałac Dożów), ale również wolne od zgiełku wąskie uliczki, w których czuje się tchnienie przeszłości.

Dalsza podróż wiodła Przez Weronę (tu znajduje się świetnie zachowany rzymski amfiteatr i legendarny Dom Julii) i Padwę (miejsce kultu św. Antoniego i siedziba jednego z najstarszych europejskich uniwersytetów, w którym studiował także Jan z Czarnolasu).

Jadąc do Rzymu, hołd złożyliśmy św. Franciszkowi. Pobyt w uroczym średniowiecznym Asyżu to doświadczenie, które każdego czyni lepszym i bardziej wrażliwym.

Dwa kolejne, upalne dni wypełniło zwiedzanie Wiecznego Miasta. Zobaczyliśmy prawie wszystko, co jest wciąż żywym dziedzictwem świata antycznego (Koloseum, Forum Romanum, Kapitol) najwybitniejsze dokonania sztuki barokowej i czasów późniejszych. Niezapomnianym przeżyciem stało się, rzecz jasna, zwiedzanie Watykanu, wizyta w jego muzeach i możliwość ujrzenia Kaplicy Sykstyńskiej.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się we Florencji - miejscu, w którym powstały najwybitniejsze dzieła sztuki renesansu.

Ta wycieczka dała szansę odkrywania piękna świata, wartości koleżeństwa i przyjaźni.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego podróżowania tych, którzy myślą o naszym Liceum, w którym nauka może stać się niezwykłą przygodą!

Uczniowie 1 B i 2 D oraz opiekunowie:
Wioletta Grosicka, Tomasz Dziurzyński, Piotr Widziewicz.

Dodał*: Maciej Iżycki