„Co ty wiesz o Suwalszczyźnie”

10-06-2015

W dniach od 31 maja do 5 czerwca 2015 r. dziesięciu uczniów z klasy II A matematyczno-informatycznej wzięło udział w warsztatach filmowo-dziennikarsko- fotograficznych na Suwalszczyźnie.

Maciej Iżycki, Jakub Bryniarski, Dominik Karykowki, Jacek Stępniewski, Andrzej Tęcza, Adam Bukowczyk, Jan Librowski, Radosław Szudra, Maciej Dziadyk i Mateusz Walczak uczestniczyli w projekcie pod nazwą „Co ty wiesz o Suwalszczyźnie”. Celem projektu była promocja Suwalszczyzny – jej walorów turystycznych, a także kulturalnych.

Uczniowie mieli możliwość próbowania regionalnych potraw: kartaczy, sękaczy, babki ziemniaczanej. Zwiedzili Wigierski Park Narodowy, klasztor kamedułów nad Jeziorem Wigry, Suwalski Park Krajobrazowy oraz Puńsk – polską stolicę Litwinów.

Uczniowie brali też udział w warsztatach filmowych i reporterskich. Pracowali pod kierunkiem takich sław jak Renata Jacewicz, Hubert Stojanowski i Maciej Orłoś. Efektem finalnym jest film, który nakręcili. Będzie on brał udział w konkursie na najlepszy spot promujący Suwalszczyznę. Do 12 czerwca należy go przesłać organizatorom. Ostatnim etapem będzie konkurs, w którym internauci wybiorą zwycięzcę.

Młodzież szczególnie dziękuje panu Wojciechowi Jaśkiewiczowi – swojemu wychowawcy - za wszelką pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

Filmik przygotowany na konkurs znajduje się tutaj. Bardzo prosimy o like'owanie, ponieważ tylko z Waszą pomocą mamy szansę wygrać.

Dodał*: Maciej Iżycki