Spotkanie z Absolwentem - J. Brylowska

02-06-2015

W dniu 29 maja 2015 r. uczniowie z klasy I C biologiczno-chemicznej spotkali się ze starszą koleżanką, która kilka lat temu ukończyła ten sam profil.

Joanna Brylowska – absolwentka naszego Liceum, nagrodzona tytułem „Osobowość Roku” (2011), to studentka IV roku chemii Politechniki Wrocławskiej.

Znana jest w Legnicy jako koordynatorka projektu Młodzież Tworzy Musical oraz reżyserka dwóch powstałych w jego ramach spektakli muzycznych. W ubiegłym roku została laureatką nagrody upamiętniającej postać Ludwika Gadzickiego, która została Jej wręczona na scenie Teatru Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Do drugiej edycji tego teatralnego wyróżnienia, które ma wyławiać i promować osoby „pozytywnie zakręcone” i działające na rzecz innych w Zagłębiu Miedziowym, zgłoszono 10 osób.

Joanna opowiedziała I C o sobie i swoich działaniach, natomiast po spotkaniu z klasą rozmawiała także z innymi uczniami na temat przygotowań szkoły do jubileuszu 70-lecia.

Dodał*: Maciej Iżycki