Wycieczka IA

01-06-2015

W dniach 25-27 maja 2015 r. klasa I A matematyczno-informatyczna wyjechała na wycieczkę do Srebrnej Góry. Uczniowie skorzystali z wielu atrakcji, które przygotowało Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej w ramach wycieczki z przygodą.

Program obejmował: wspinaczkę na sztuczną ściankę, strzelanie z łuków i z wiatrówek, zwiedzanie sztolni dawnych kopalni srebra oraz turniej mini golfa. Młodzież wykazała się niesamowitą odwagą podczas zjazdu na linach z 30-metrowego wiaduktu kolejki zębatej z początku XX wieku.

W ostatnim dniu wycieczki uczniowie zwiedzali Twierdzę Srebrna Gόra, która jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Duże wrażenie wywarło na nich spotkanie z dowódcą 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego. Ta grupa rekonstrukcyjna w swoich działaniach nawiązuje do autentycznego pułku pruskiej piechoty, którego III batalion stacjonował w Srebrnej Górze, a jego żołnierze brali udział w obronie twierdzy przed Wielką Armią Napoleona w roku 1807.

Opiekunami uczniów podczas wyjazdu byli: mgr Agnieszka Grzywacz, mgr Agnieszka Selwat, mgr Krzysztof Waszkiewicz.

Dodał*: Maciej Iżycki