Prezentacje podczas Dni Pionierów Osadnictwa

18-05-2015

Podczas trzeciego dnia Dolnośląskich Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych, które odbywały się na Zamku Piastowskim w Legnicy 16 maja 2015 r., można było usłyszeć wspomnienia na temat pierwszych osadników.

Piękne prezentacje multimedialne - odnośnie wymienionego zagadnienia - przygotowały uczennice naszej szkoły.

Pierwsza prezentacja dotyczyła historii Ziem Odzyskanych, zdjęć Legnicy z omawianego okresu, filmu ze wspomnieniami oraz wypowiedzi osadników. Przygotowały ją uczennice z klasy I C biologiczno-chemicznej:

1. Ewa Kubów

2. Magdalena Bil

3. Iga Nanowska.

Kolejna prezentacja zawierała zdjęcia rodzin, które przybyły na ten teren. Przedstawione zostały losy osadników: dzieciństwo, pobyt w szkole, zawieranie związku małżeńskiego. Niezwykle wzruszające okazały się zdjęcia z okresu szkolnego dziadka jednej z uczennic. Tę prezentację przygotowały dziewczęta z klasy II B humanistyczno-prawnej:

1. Aleksandra Kołodziejczyk

2. Anita Rudnicka.

Prace młodzieży zostały wysoko ocenione przez uczestników konferencji.

Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

Zobaczcie zdjęcia na lca.pl.

Dodał*: Maciej Iżycki