Kormoran Beach Party

22-06-2012

W dniach 20-21 czerwca 2012 r. odbył się VII Festiwal Plażowych Gier Zespołowych „Kormoran Beach Party” na kąpielisku w Legnicy.

Pierwszy dzień dotyczył Otwartych Mistrzostw Legnicy Szkół Gimnazjalnych. Udział wzięły następujące gimnazja legnickie: nr 1, nr 5, nr 7 i Społeczne Gimnazjum TWP.
Drugiego dnia odbyły się Otwarte Mistrzostwa Legnicy Szkół Ponadgimnazjalnych. Udział wzięły następujące szkoły: II LO,V LO, VI LO, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Rolniczych.
Gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmagali się w następujących konkurencjach: piłce ręcznej, piłce nożnej, siatkówce plażowej, koszykówce plażowej.
Sponsorami tegorocznego Festiwalu byli: IOW Service - koszulki z logo festiwalu, Budromos - medale, Korneliusz Okoń - pączki dla najwytrwalszych plażowiczów, Cyrus Kebab, Aleksandra Nowak, PWSZ i UKS I LO – nagrody indywidualne.
Organizatorem głównym Festiwalu był Krzysztof Waszkiewicz (UKS I LO), szef biura zawodów - Mariusz Czerniejewski. Natomiast współorganizatorami OSiR Legnica, Fundacja Solidarności z I LO, wolontariusze I LO i Społecznego Gimnazjum TWP.
Zawody otworzyła i zamknęła dyrektor I LO w Legnicy Pani Halina Tamioła, która szczególnie podziękowała sędziom zawodów.

Dodał*: Krzysztof Waszkiewicz