Akademia 2 B z okazji 3 Maja

05-05-2015

W dniu 30 kwietnia 2015 r. w auli szkolnej odbyła się akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich.

Klasa 2 B humanistyczno-prawna w niekonwencjonalny sposób przedstawiła historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przybliżyli realia XVIII-wiecznego sejmu w kontraście do współczesnej lekcji historii.

Schemat tradycyjnych zajęć został urozmaicony przedstawieniem retrospekcji z udziałem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, marszałka sejmu Stanisława Małachowskiego i posłów. Punktem kulminacyjnym była przemowa króla, który uchwalił Konstytucję, po czym współcześni uczniowie oraz posłowie (z retrospekcji) cytowali oryginalne fragmenty postanowień konstytucyjnych.

Aktorzy z 2 B nie zapomnieli również o święcie flagi narodowej. Symboliczne biało-czerwone wstążki otrzymywał każdy uczeń wchodzący do auli.

Reżyserem spektaklu była Beata Ziemska.

Gratulujemy klasie i wychowawczyni – pani Joannie Piskorskiej-Gomoliszek!

Dodał*: Maciej Iżycki