Legnickie święto matematyki

01-04-2015

W dniu 28 marca 2015 r. odbył się w I LO Legnicki Konkurs Matematyczny. Przez 90 minut uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów zmagali się z zadaniami testowymi i otwartymi. Kiedy jednak ich prace były sprawdzane przez jury, niezwykle twórczo spędzali czas. Brali udział w zajęciach prowadzonych przez uczniów naszego Liceum.

Zespół z klasy I D matematyczno-fizycznej przygotował „Bitwę o cukierki”. Narzędziem walki była tu wiedza, nie tylko z zakresu nauk ścisłych. Przydała się również znajomość wielkich przebojów muzycznych oraz filmowych.

Klasę II D matematyczno-fizyczną reprezentowały dwie grupy. Pierwsza z nich przygotowała „Bitwę umysłów”, ale też grę w „Tabu” i „Zgadnij kim jesteś”. Druga grupa realizowała wielką grę w chińczyka. Planszą były kolorowe kartki rozłożone na podłodze, a pionkami sami uczniowie. Przepustką do wykonania kolejnego ruchu była poprawna odpowiedź na pytania z zakresu m.in. geografii, fizyki, historii, filmu.

Przedstawiciele klasy II C biologiczno-chemicznej zabawili się z młodszymi kolegami w „Familiadę”. Rozgrywka była niezwykle emocjonująca, wszyscy poczuli się jak w prawdziwym studiu telewizyjnym. Do dyspozycji uczniów były też Scrabble.

Współpraca licealistów z młodszymi kolegami okazała się bardzo udana.

Do tego rodzaju przedsięwzięcia zachęcił uczniów I LO mgr Zbigniew Masłowski – nauczyciel matematyki, jeden ze współorganizatorów Konkursu, związany z nim już 5 lat.

Dodał*: Maciej Iżycki