Wycieczka do Drezna

10-12-2014

W dniu 4 grudnia 2014 r. uczniowie z klasy III a matematyczno-informatycznej wyjechali na wycieczkę do stolicy Saksonii – Drezna.

Młodzież zwiedziła pałac Zwinger ze słynną Galerią Malarstwa Starych Mistrzów, obejrzała największą na świecie kolekcję porcelany, a także odwiedziła salon matematyczno-fizyczny ze starymi mapami, lunetami i przyrządami do pomiaru wysokości, długości i odległości. Następnie uczniowie zwiedzili miasto z odbudowanym w  latach 90-tych Kościołem Najświętszej Marii Panny, tzw. Frauenkirche.

Kiedy zapadł zmrok wszyscy udali się na Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie mogli oglądać żywą szopkę, ozdoby świąteczne, słuchać kolęd oraz podziwiać wyroby lokalnych rzemieślników. Atmosfera była niemal świąteczna. Wiele osób skorzystało z możliwości kupienia prezentów i pamiątek.

Wszystkim dopisywały humory. Wycieczka była bardzo udana.

Opiekunkami podczas wyjazdu były panie profesor: Renata Grosicka, Mirosława Bąkowska, Agnieszka Selwat.

Dodał*: Maciej Iżycki