święto niepodległości

12-11-2014

W dniu 12.11.2014 r., z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyła się w naszej szkole akademia, którą przygotowali uczniowie z klasy II A matematyczno-informatycznej. Uczestniczyły w niej wszystkie klasy pierwsze i drugie.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania wszystkich zwrotek hymnu państwowego. Następnie odczytany został referat historyczny, który dotyczył najważniejszych wydarzeń od czasu rozbiorów w XVIII wieku do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.

W ramach programu artystycznego uczniowie symbolicznie pokazali fakty, które otworzyły Polsce drogę do wolności. Młodzież klas I i II mogła również wysłuchać patriotycznych utworów poetyckich oraz wielu pieśni, wykonanych przez chór z klasy 2A z towarzyszeniem akompaniamentu. Były to: „Rota”, „Pierwsza Brygada”, „Piechota”, „O mój rozmarynie”, „Jak długo w sercu naszym”. Wiele osób z widowni włączyło się do wspólnego śpiewania.

Klasa matematyczno-informatyczna udowodniła, że potrafi doskonale odnaleźć się na polu artystycznym. Scenariusz akademii przygotowały: Aleksandra Steiner, Agnieszka Prawda i Katarzyna Niemyjska.

Gratulujemy!

Dodał*: Jan Tabor