obóz edukacyjno-intregracyjny w muchowie

25-06-2014

W dniach 24-25 września 2014 r. klasa 1 D matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną przebywała na wycieczce w Muchowie. Do zrealizowania były dwa cele - edukacyjny i integracyjny.

W drodze do Muchowa młodzież zatrzymała się w Świerzawie. Walory tego miasteczka przybliżyła kolegom jedna z uczennic, opowiadając o zabytkach i architektonicznych „perełkach” Świerzawy. Klasa miała okazję zwiedzić m.in. kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, w którym znajdują się ołtarze wykupione z kościoła św. Maurycego i Towarzyszy, tj. obecnego budynku naszej szkoły.

Zgodnie z profilem klasy, młodzież uczestniczyła w „biegu matematycznym”. Była to rywalizacja pięciu drużyn, które na trasie zmagały się z zadaniami matematycznymi, przygotowanymi przez kolegów. Odbył się też „wieczór gier matematycznych”, który zaproponował prof. Zbigniew Masłowski.

Prawdziwą gratką podczas wyjazdu było spotkanie z dr Jackiem Dudkiewiczem - twórcą najwyższej wrocławskiej budowli Sky Tower. Ten znany absolwent I LO opowiedział klasie o początkach swojej kariery zawodowej i drodze do sukcesu. Możliwość rozmowy z panem Dudkiewiczem dała wielu osobom motywację do dalszych działań.

Opiekunami uczniów podczas wyjazdu byli mgr Robert Wójcicki i mgr Krzysztof Waszkiewicz.

Dodał*: Jan Tabor